Přihlásit

Zkušené naučení k osetí lesův (V. E. Lenhart)

Tisk
216 stran, formát 175 x 245 mm, pevná knižní vazba, černobílá laminovaná obálka. V r. 2017 vydala Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze.

Cena:390 Kč
Cena bez DPH: 390 Kč
Popis produktu

Reedice původní dvojjazyčné publikace (čeština a němčina) V. E. Lenharta, která ukazuje na úroveň českého lesního hospodářství na konci 18. století. Oproti originálu byla německá část nahrazena latinkou a česká část předřazena před německou. Lingvistické úpravy se ujal Ústav germánských studií FF UK v Praze. Českou část upravil prof. PhDr. A. Stich, CSc., a německou PhDr. L. Vodrážková, Ph.D.
Černokostelecký lesmistr a inspektor osmi lichtenštejnských lesů v Čechách Václav Eliáš Lenhart sepsal pro lesníky vlastní zkušenosti získané dlouholetou praxí a pokusy, s hlavním důrazem na praxi. Kniha je sestavena z otázek a odpovědí. Skládá se ze čtyř oddílů. Pojednává o 16 hlavních dřevinách, vysvětluje luštění semen, klíčivost a uskladnění osiva. Zahrnuje přípravu půdy před síjí. V kapitole ochrana lesa upozorňuje na škodlivost hrabání lesního steliva a lesní pastvy, atd. Knihu uzavírá kalendářní přehled lesníkovy práce v jednotlivých měsících.
Čtenáře nadchne nádherná barokní čeština. Druhá polovina knihy je v němčině.

216 stran, formát 175 x 245 mm, pevná knižní vazba, černobílá laminovaná obálka. V r. 2017 vydala Fakulta lesnická a dřevařská ČZU v Praze.

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby