Přihlásit

Podpora a perspektiva jedle bělokoré v českých zemích (J. Novák, D. Kacálek a kol.)

Tisk
240 stran, formát 168 x 246 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, barevné fotografie. V roce 2023 vydalo nakladatelství Lesnická práce.

Cena:300 Kč
Cena bez DPH: 300 Kč
Popis produktu

Zaslouží si jedle bělokorá v českých lesích podporu? Zcela jistě! Současných 1,2 % jedlové porostní plochy je výsledkem nejenom využití jejího dřeva, ale i změn podmínek prostředí nebo vlivu organismů. Naše území sice nebylo exploatováno antickými civilizacemi, ale jedle byly u nás ekonomicky významné ve středověku. Tato kniha se po dlouhé přestávce (naposledy Korpeľ, Vinš 1965. Pestovanie jedle) vrací k této kdysi hojné dřevině naší krajiny. Autoři v celkem 12 kapitolách a 3 dodatcích shromáždili informace, které jak doufají, pomohou zvětšit plochu, na níž jedle rostou.

Recenzenti uvádí, že přijali s radostí a pokorou lektorování této knihy, která vznikala s cílem pomoci znovu uznat význam jedle odbornou i laickou veřejností. Jsou si vědomi, že jako lesníci vůči ní máme velký dluh. K zachování a rozšíření této výjimečné dřeviny přispěje nejenom čtenářské zaujetí, ale zejména praktické uplatnění předložených poznatků.

240 stran, formát 168 x 246 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, barevné fotografie. V roce 2023 vydalo nakladatelství Lesnická práce.

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby