Logo
Zpět na: Encyklopedie, slovníky

Vrby (V. Šimíček)

Tisk
300 stran, formát 215 x 305 mm, 446 barevných fotografií, 68 perokreseb, 61 kříženců vrb. V roce 2019 vydal Nadační fond prof. Bayera.

Cena:700 Kč
Cena bez DPH: 700 Kč
Popis produktu

V České republice se dnes můžeme setkat s 21 původními domácími druhy vrby. Jeden druh vyhynul v minulém století, ale další stovka druhů, zejména z Asie a Severní Ameriky, se u nás pěstuje v botanických zahradách a arboretech. Vrby se snadno a často kříži, vzhledem k tomu počet taxonů roste. Některé introdukované druhy, ať již používané při ochraně břehů proti erozi nebo jako okrasné rostliny, se dobře přizpůsobily našim přírodním podmínkám a stávají se dokonce invazními. Sortiment je rozšiřován také další výsadbou selektovaných kultivarů. K rozšíření sortimentu přispěl též autor knihy, který v ní publikuje svých 61 kříženců.
Ing. Václav Šimíček propadl kouzlu rodu Salix (vrba) a připravil pro další milovníky vrb, ať už z řad specialistů či odborné veřejnosti, velmi zajímavou publikaci. V předkládané velkoformátové knize Vrby shrnul své celoživotní dílo, ze kterého je patrná nejen jeho láska k vrbám, ale i jeho pohled ekologa, lesníka, vodního hospodáře a šlechtitele na využití vrb v praxi. K nejcennější části knihy patří autorovy dokonalé kresby, doplňující v detailech popisy jednotlivých taxonů. Takovéto kresby, vyžadující trpělivost, píli, dokonalé znalosti z experimentální činnosti, a především talent pro zachycení detailu a houževnatost, dnes v digitalizované době již nejspíš nikdo nevytvoří. Kniha uchová tyto kresby a další informace o vrbách pro současné i budoucí zájemce.

300 stran, formát 215 x 305 mm, 446 barevných fotografií, 68 perokreseb, 61 kříženců vrb. V roce 2019 vydal Nadační fond prof. Bayera.

Knihkupectví Silvarium | Provozovatel Lesnická práce s.r.o. | All Rights Reserved.