Přihlásit

Zlaté trofeje okresu Zlín 1983–2024 (F. Libosvár, K. Smilek a kol.)

Tisk
112 stran, formát 241 x 170 mm, lepená vazba, barevná laminovaná obálka, barevné fotografie. V roce 2024 vydal Okresní myslivecký spolek ČMMJ Zlín.

Cena:250 Kč
Cena bez DPH: 250 Kč
Výrobce:OMS ČMMJ Zlín
Popis produktu

Díky evidenci a fotodokumentaci trofejí prezentovaných na přehlídkách trofejí z okresu Zlín v posledních 40 letech, případně hodnocených jen na celostátních nebo mezinárodních přehlídkách a výstavách, se autorskému kolektivu pod vedením Dr. Ing. Františka Libosvára a Karla Smilka podařilo sestavit publikaci, která u nás rozhodně není obvyklá. Je v ní stručně zmapována historie okresních přehlídek trofejí od 80. let po dnešek a výsledky lovu. Čtenář se po úvodní stati věnované kultu loveckých trofejí dozví též základní informace o přírodních podmínkách okresu Zlín. Gró knihy ovšem tvoří kapitoly věnované jednotlivým druhům zvěře žijící v honitbách Zlínska – jelení, srnčí, daňčí, mufloní, černé, ale též lišce a jezevci. Každá z kapitol obsahuje kvalitní snímky zdokumentovaných „zlatých“ trofejí uvedených druhů. Nechybějí ani údaje o vývoji úlovků těchto druhů v letech 2001–2023 a další informace. Do tabulkových přehledů se podařilo z katalogů okresních přehlídek shromáždit základní data o 336 trofejích, fotograficky bylo zdokumentováno 245 z nich.
Publikace potěší nejen myslivce ze Zlínska, ale všechny, koho zajímají lovecké trofeje. Pro okresní myslivecké spolky, které vedou podobné statistiky loveckých trofejí a disponují fotodokumentací, a samozřejmě pro nadšence, jako jsou autoři knihy Zlaté trofeje okresu Zlín 1983–2024, je pak velkou inspirací.

112 stran, formát 241 x 170 mm, lepená vazba, barevná laminovaná obálka, barevné fotografie. V roce 2024 vydal Okresní myslivecký spolek ČMMJ Zlín.

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby