Logo
Zpět na: Pěstování lesa

Uplatnění břízy a osiky při obnově a tvorbě lesa po disturbancích (A. Martiník)

Tisk
136 stran, formát 148 x 226 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, černobílé fotografie, tabulky, grafy. V roce 2019 vydalo nakladatelství Lesnická práce.

Původní cena: 249 Kč
Sleva: -49 Kč
Cena:200 Kč
Cena bez DPH: 200 Kč
Popis produktu

Právě vyšla publikace, která při uvážlivém uplatnění jejího obsahu do pěstební praxe může zásadně přispět k obnově lesa po rozsáhlých kalamitních holinách.
Kniha je sestavena do logicky navazujících kapitol. Je v n í přiblížena autekologie obou dřevin, jejich postavení v přírodní dynamice lesa a východiska současné lesní legislativy pro jejich možné hospodářské uplatnění. Samostatná stať o rozpadu nepůvodních hospodářských porostů smrku naznačuje, kam směřuje vyústění obsahu knihy. Přiměřený prostor je pak věnován výsledkům vlastního výzkumu – spontánnímu uchycování pionýrských dřevin, ale i zakládání přípravných porostů, struktuře a produkci takových porostů. Nechybí nárys ekonomického hodnocení. Závěrečná kapitola ústí do praktických postupů při práci s porosty dotyčných dřevin. Pojednává o biologických předpokladech, o potenciálu spontánní obnovy obou dřevin i jejich umělém zakládání, a nakonec o dvou základních možnostech obnovy hospodářsky žádaných dřevin – obnově souběžné s pionýrskými dřevinami nebo následné po vyčerpání ekonomického potenciálu přípravného porostu.
Příkladová vědecká studie je zdařilým převedením výsledků svědomitého výzkumu do praktického uplatnění. Syntéza víceletého autorova výzkumu, kriticky porovnaná s literárními údaji a o ně opřená, poslouží tomu, kdo vážně uvažuje o tvorbě nového lesa se zapojením přípravných dřevin.

136 stran, formát 148 x 226 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, černobílé fotografie, tabulky, grafy. V roce 2019 vydalo nakladatelství Lesnická práce.

Knihkupectví Silvarium | Provozovatel Lesnická práce s.r.o. | All Rights Reserved.